Skialpové lyže

Skialpové lyže pro ski touring, speed touring, free touring, či backcountry skiing. Moderní backcountry lyže se vyznačují vyváženou kombinací vlastností pro výstup i sjezd. Charakterizuje je především nízká hmotnost při zachování důležitých parametrů pro sjíždění v rozmanitém terénu, jako stabilita, torzní tuhost a šířka lyže.

Objevte více v našem eshopu sportovnikurzy.cz

 
 • Test lyží Black Crows Orb Freebird

  Lyže Black Crows Orb Freebird nemůžete přehlédnout. Výrazný monochromatický žlutý design vyčnívá z davu stejně jako zbytek touringové řady Freebird, která nabízí šířky (ve středu lyže) od 110 mm u modelu Ferox (3 400 g) až po 80 mm u Mentis (1 800 g). Model Orb je třetí nejštíhlejší s 90 mm pod patou. Řada Freebird není nejlehčími lyžemi na světě, ale to je záměr. Tvůrci lyží Black Crows dávají přednost rovnováze mezi hmotností a sjezdovými vlastnosmi. Orb se svými 1400 g na lyži není v žádném případě lídrem ve své třídě. V porovnání s lyžemi, které patří k hmotnostní špičce ve své třídě, se budete na pásech cítit trochu pomaleji. Přesto jsem si ani jednou během pobytu v terénu nepřál, aby byly lehčí. 

  Číst dál …

 • Test skialpinistického setu Skitrab Ortles 90 s vázáním Titan Vario 2

  Dlohodobě používám set lyží Black Crows Orb Freebird, pásy Kohla Mohair mix a vázání Fritchi Vipec Evo 12. Pro letošní sezónu jsem se rozhodl vyzkoušet nový set, který by měl podobně kvalitní vlastnosti při jízdě z kopce, ale nabídl by nižší hmotnost. Přece jen 1,5 kg na lyži je hmotnost spíše průměrná a v setu s Vipecem se ještě navyšuje. Využil jsme možnosti sestavit si celý set SkiTrab, protože jsme se stali oficiálním prodejcem této věhlasné (alespoň podle výsledků ve světovém poháru) skialpinistické rodinné firmy z Bormia. SkiTrab se dlouhodobě zabývá pouze skialpem a vším, co s ním souvisí.

  Číst dál …

 • Stoupací pásy

  Historie stoupacích pásů, která je samozřejmě úzce spojena s historií samotných lyží, se datuje na počátek 20. století, a sice do severního Norska. Byli to Sámové, kteří položili základní kámen k samotnému lyžování, Vikingové technologii zdokonalili a jejich potomci začali na začátku 20. století pod lyže připevňovat pásy z tulení kůže.

  Číst dál …


Copyright © 2024 FreeSkiAlp.cz
Web od Linelab.